Българката Емилия Йорданова се класира на 15-о място в индивидуалната дисциплина на 15 километра на Европейското първенство по биатлон в Отепя (Естония).

Йорданова направи шест грешни в стрелбата и остана на 2:57.6 минути след победителката Луминита Пискоран от Румъния. Силният вятър беше причина за много грешки в стрелбата. Пискоран направи пет грешки в стрелбата и финишира за 51:15.7 минути.

Среброто завоюва Кристина Райдер от Австрия с три грешки и на 20.6 секунди, а бронзовото отличие взе рускинята Екатерина Юрлова със седем пропуснати мишени и пасив от 47.5 секунди.

Десислава Стоянова е 34-та с 8 пропуска, Стефани Попова - 45-та със 7 грешки, а Дафинка Коева е 49-та с 10 пропуснати мишени.

66 биатлонистки завършиха надпреварата. По-късно днес е индивидуалната дисциплина на 20 км за мъже./БТА