Холандия обърна Англия от 0:1 до 2:1 и победи "трите лъва" насред "Уембли".

Младият тим на холандците успя да се справи и да спре серията на Англия от девет поредни победи у дома.

Въпреки че ще пропусне Евро 2016, отборът на Холандия поне си вдъхна малко надежда за бъдещето.

Рой Ходжсън пък ще има още да мисли за състава, който ще заведе във Франция след няколко седмици.

Двубоят започна с една доста спорна ситуация, като в шестата минута Дани Роуз препъна Фелтман на границата на наказателното поле, но нямаше сигнал от рефера Мигел Лаос.

Холандия имаше няколко по-добри възможности в началото на мача, след удари на Ибрахим Афелай и Джорджиньо Вайналдум. Куинси Промес, който бе изключително активен за гостите, обаче се контузи рано в мача, и бе принудително заменен.

Джейми Варди бе най-опасният играч на Англия през първото полувреме, и опита мощен шут в 28-та минута, преди да открие резултата.

Това се случи в 41-та минута, след добра акция за домакините. Адам Лалана финтира защитник на дъгата, намери Кайл Уокър, който асистира на Варди за 1:0.

След почивката Винсент Янсен не успя да се възползва от грешка в защитата на Англия и Фрейзър Форстър спаси удара му. В 50-та минута обаче Дани Роуз игра с ръка след центриране на Лусиано Нарсинг, и тук Лаос вече даде дузпа. Янсен застана зад топката и изравни от бялата точка.

Отново Варди опита мощта на шута си в 61-та минута, но Зут спаси. Тио Уолкът се появи като резерва и също тества силата на удара си.

Пълният обрат за Холандия се случи в 77-та минута.

В края на двубоя Хари Кейн, също влязъл от резервната скамейка, пак с далечен удар потърси вратата на гостите.

Това обаче бе всичко в мача, и Холандия отново си тръгна с победа от Англия. През 2012-та "лалетата" биха с 3:2 на "Уембли".

Англичаните пък нямат успех над Холандия от 1996-та година.