За Англия може да се появяват различни звезди в различни моменти от сезоните, но в последното десетилетие константата као лидер за отбора се нарича Уейн Рууни. И той за пореден път доказа това.

Макар капитанът на "трите лъва" да беше измъчван от травми цял сезон и да не показа голмайсторската форма, която всички много добре познаваме, с екипа на Англия той не може да спре да бележи.

В контролата срещу Австралия той се появи като резерва след почивката. И нямаше нужда от много време, за да огорчи противниковия вратар. Това се случи още в 54-та минута на мача с "Кенгурата".

Тогава при една бърза контра, започната от Маркъс Рашфорд, топката стигна до Рахийм Стърлинг на фланга. Той намери на противоположното крило Рууни и той с мощен удар от границата на наказателното поле прониза вратата.

Така той направи резултата 2:0 и предреши всичко. Как се стигна до това попадение на най-възрастния играч в състава на Англия, вижте в прикаченото видео.