Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова ще играе срещу представителката на домакините Анабел Медина Гаригес на турнира на син клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 3755140 евро.

Срещите от основната схема на надпреварата започват утре.

Пиронкова има гарантирани 8750 евро и 5 точки за световната ранглиста, в която заема 43-ото място.

При успех 24-годишната пловдивчанка ще заработи 17500 евро и 80 точки, а във втория кръг ще срещне победителката от мача между номер 7 Марион Бартоли (Франция) и Сорана Кърстя (Румъния).

29-годишната Медина Гаригес е 32-а в класацията на УТА в момента. Тя е достигала до 16-о място в света преди три години.

169-сантиметровата испанка има 11 титли в кариерата си и е заработила над 4,5 милиона долара от наградни фондове като професионалистка.

Тя има четири победи в четири мача срещу Пиронкова, но последната им среща е на Откритото първенство на САЩ през 2008 година, когато испанката печели с 6:4, 7:5.