Националът на България за Купа "Дейвис" - Александър Донски, спечели титлата на двойки на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Донски и Тао Му (Китай), поставени под номер 3, победиха на финала четвъртите в схемата Игор Кудряшов и Александър Лобанов (Русия) с 6:0, 3:6, 12:10 за 71 минути.

Българинът и китаецът доминираха изцяло в първия сет, но загубиха втория и се стигна до шампионски тайбрек. В него двамата поведоха с 4:0, след това с 9:7, за да затворят двубоя при 12:10 с третия си мачбол.

Българинът игра на седми финал при дуетите през сезона във веригата на Световната федерация по тенис ITF и завоюва трети трофей след триумфа на други надпревари в Монастир през март  и на 18 декеври. Той вече има общо 12 титли на двойки в кариерата си.