Отборът на Англия спечели изключително трудно с минималното 1:0 като гост на Исландия в първия си мач от второто издание на Лигата на нациите. Единственото попадение реализира Рахийм Стърлинг в 91-ата минута, когато бе точен от дузпа. Биркир Биярнасон пък изпусна да донесе точката за домакините в 93-ата минута, след като на свой ред пропусна от бялата точка.

Двата тима изиграха доста слаб двубой, в който чистите положения почти липсваха. Срещата обаче беше оцветена с два червени картона и две дузпи в последните двадесет минути на срещата. Равенството изглеждаше като закономерен резултат, но домакините пропиляха страхотен шанс в последната минута от сблъсъка.

Гостите започнаха двубоя по-напористо и опитаха да наложат натиск. Първият удар към една от двете врати дойде в петата минута, който бе отправен от Хари Кейн, но без особени проблеми за Ханес Халдерсон.

Две минути след това капитанът на "трите лъва" прати топката във вратата на домакините, но попадението бе отменено при доста спорни обстоятелства. При повторенията не се видя нито нарушение, нито засада на Кейн, но в турнира системата ВАР не се използва и резултатът остана непроменен.

В 10-ата минута силен удар на Кайл Уокър извън наказателното поле бе блокиран от играч на Исландия в ъглов удар.

В следващите минути двата отбора опитваха разнообразни атаки, но до удари към някоя от двете врати не се стигаше.

Англичаните продължиха със своя натиск, като Рахийм Стърлинг и Джедън Санчо бяха много активни по двата фланга. Именно звездата на Манчестър Сити опита удар от границата на наказателното поле в 28-ата минута, но без проблеми за Халдерсон.

В 34-ата минута Арнор Траустасон стреля директно от пряк свободен удар от около 20-ина метра, но встрани от дясната греда на Джордан Пикфорд.

Първите 15-ина минути на втората част не предложиха нищо по-интересно. Англичаните владееха повече топката и опитаха няколко удара от средна дистанция, но в аут.

В 65-ата минута гостите изпълниха опасен пряк свободен удар. След центрирането играч на домакините игра с глава и замалко не си отбеляза автогол в опит да изчисти топката. Все пак кълбото прелетя покрай вратата на Халдерсон в корнер.

Малко след това Дани Ингс се появи на терена, като замени Фил Фоудън.

Двадесет минути преди края на срещата обаче Кайл Уокър извърши абсолютно ненужно нарушение срещу играч на домакините в тяхната половина, което му донесе жълт картон. Той обаче втори за него, което означаваше червен картон. Така той остави своите съотборници с десет души на терена.

Трент Александър-Арнолд пък замени Джейдън Санчо три минути по-късно. Малко по-късно дебют за "трите лъва" направи и 18-годишният Мейсън Грийнууд, който смени капитана Хари Кейн.

В последната минута от редовното време „трите лъва“ получиха шанс да спечелят срещата, след като получиха право да изпълнят дузпа. Сверир Инги Ингасон игра с ръка в наказателното си поле и главният съдия отсъди наказателен удар. За това си действие защитникът получи и втори жълт картон. Рихийм Стърлинг се зае с изпълнението, стреля по земя в средата на вратата и отбеляза -0:1.

Макар да нямаше много време до края на срещата, домакините също получиха дузпа секунди след попадението на Англия. Джо Гомес изпусна Холмберт Арон Фридонсон и го фаулира в наказателното поле. Биркир Бярнасон взе топката, но стреля крайно неточно над вратата, с което лиши своя тим от точката.