Испания победи Италия с 2:1 в полуфинален сблъсък от Лигата на нациите. Попаденията за "Ла Фурия Роха" бяха дело на Йереми Пино и Хоселу, а за символичните гости точен бе Чиро Имобиле от дузпа. Гол на "Скуадра Адзура" бе отменен поради засада през първата част. Испания бе по-добрият отбор в големи периоди от мача, като доминираше във владеенето на топката и успяваше да създаде чудесни положения. Тимът на Де ла Фунте ще се изправи срещу Хърватия на финала на Лигата на нациите.

Gulliver/GettyImages
55 снимки

Още в 4-а минута Леонардо Бонучи допусна фрапантна грешка, при която Йереми Пино отне топката и успя да запази самообладане, за да завърши чудесно с десния крак, като не остави никакъв шанс на Джанлуиджи Донарума - 1:0 за Испания.

В 10-а минута Робин Льо Норман направи чутовна глупост, като игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията нямаше друг избор освен да отсъди дузпа в полза на Италия. Чиро Имобиле се нагърби с изпълението, като шутира превъзходно, изпращайки вратаря в другия ъгъл - 1:1.

Само десетина минути след това Давиде Фратези бе изведен сам срещу вратаря на Испания, като успя да вкара топката в мрежата и да направи пълния отбрат за Италия, но попадението бе разгледано с ВАР и отменено поради засада. Резултатът остана 1:1.

Алваро Мората стреля от ръба на наказателното поле в 27-а минута, но Донарума внимаваше и успя да спаси, избивайки в корнер. Малко преди края на първото полувреме Рафаел Толой връхлетя върху отскочила топка и отправи мощен шут, който прелетя малко над напречната греда на Унай Симон.

Второто полувреме започна ударно, като Микел Марино получи феноменален пас в наказателното поле в 48-а минута стреля от упор, но Донарума успя да направи бляскаво спасяване, а при добавката Мората изкара топката в аут. Малко след това Родри пропусна от точката на дузпата, като опита атрактивен ножичен удар, но топката профуча малко над напречната греда.

В 65-а минута Давиде Фратези отправи страховит удар от наказателното поле в средата на вратата, но Унай Симон някакси успя да спаси това положение. Само две минути преди края на редовното време Родри опита удар от дистанция, който бе блокиран, но Хоселу бе на идеалната позиция и запази хладнокръвие, като довкара топката във вратата. Имаше претенции за засада, но те не бяха уважани, нападателят бе в чиста позиция  - 2:1 за Испания.

Това бе всичко в сблъсъка и Испания успя да измъкне победата в самия край над Италия с 2:1.

Стартови състави:

Испания: 23. Унай Симон, 18. Жорди Алба, 14. Аймерик Лапорт, 24. Робин Льо Норман, 22. Хесус Навас, 6. Микел Мерино, 16. Родри, 15. Йереми Пино, 9. Гави, 19. Родриго, 7. Алваро Мората

Италия: 1. Джанлуиджи Донарума, 15. Франческо Ачерби, 19. Леонардо Бонучи, 13. Рафаел Толой, 2. Джовани Ди Лоренцо, 8. Жоржиньо, 18. Николо Барела, 7. Давиде Фратези, 4. Леонардо Спинацола, 11. Николо Дзаниоло, 17. Чиро Имобиле