Селекционерът на Нидерландия Роналд Куман не спести критики към играчите си за представянето им през първото полувреме на двубоя срещу Италия. "Лалетата" изоставаха с 0:2 на почивката на двубоя за третото място в Лигата на нациите. През второто полуврем "оранжевите" се представиха по-добре, но в крайна сметка загубиха с 2:3.

"Обвинявам изцяло себе си, че не успях да обясня на играчите колко важно е да поемат отговорност, да се защитават и да следват своя човек. Както направихме през второто полувреме. Разочаровахме се един друг и това бе най-лошото днес.

Не трябваше да играем по начина, по който го направихме през първото полувреме. И според мен тук не става дума за схемата. Става дума за това да изпълняваш задълженията си и да правиш това, което се изисква от теб. Правили сме го достатъчно често в миналото, но не си спомням някога да сме играли 45 минути по този начин", заяви Куман след двубоя с Италия.