Отборът на Швейцария оглави Група D в квалификациите за Евро 2020. „Кръстоносците” се наложиха с 2:0 като гост на Грузия в първия мач от потока. В групата са още отборите на Дания, Ирландия и Гибралтар.

Швейцария се наложи с попадения на Стивън Цубер и Денис Закария през второто полувреме на срещата.

Двубоят се игра на стадион „Борис Пайчадзе” в Тбилиси.

Гостите от Швейцария бяха по-добрият отбор на терена. Тимът заслужено спечели първите три точки в потока.

В 57-ата минута Бреел Емболо върна топката към Стивън Цубер, който с удар от границата на наказателното поле стреля в долния ляв ъгъл на вратаря, за да открие за 1:0.

В 80-ата минута гостите сложиха точка на спора, след като Денис Закария отправи точен удар за крайното 2:0.

По-късно тази вечер, от 19.00 часа Гибралтар посреща Ирландия.

Швейцарците ще имат значително по-трудна задача във втория кръг в групата във вторник, когато приемат Дания на "Санкт Якоб Парк" в Базел.