Националният отбор на Латвия постигна втора победа в група "D" на европейското първенство по баскетбол за мъже, което се провежда във Финландия, Израел, Румъния и Турция.

В третия си мач на шампионата латвийците надиграха Великобритания с 97:92 (25:20, 25:20, 34:18, 13:34), но бяха съвсем близо до това да допуснат шокираща загуба, макар да водеха с цели 26 точки преди началото на последната четвърт.

Британците дадоха всичко себе си в заключителните 10 минути, но отличната им игра в тях не бе достатъчна, за да избегнат третото поредно поражение. Теди Окерефор пропусна да стопи разликата до едва 3 точки 10 секунди преди края, след като стрелбата му от средно разстояние не намери целта.

Кристапс Порзингис направи пореден много силен за Латвия. Крилото на Ню Йорк Никс реализира 21 точки още преди почивката, а след нея прибави още 7, за да завърши с общо 28.

Дайрис Бертанш приключи с 22 точки за балтийската страна, а с 13 остана Янис Стрелниекс. За Великобритания центърът Гейб Оласени отбеляза 23 точки и взе 10 борби, а Кайл Джонсън приключи с 18 пункта. /БТА