Отборите на Валенсия, Монако и Виртус Болоня постигнаха победи в третия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Валенсия записа трети пореден успех от началото на сезона и заема третата позиция във временното класиране, след като надигра израелския Макаби Тел Авив със 75:66 (18:17, 15:12, 17:15, 25:22) като домакин в Испания. Макаби е девети с актив 1-1 след два изиграни мача. На почивката домакините водеха с 33:29, а след третата част преднината им бе 50:44.

Дамиен Енгли бе най-резултатен за Валенсия с 11 точки, 4 борби и 2 асистенции, а за гостите от Тел Авив Бонзи Колсън се отчете с 20 точки и 4 борби.

В Сърбия Цървена звезда отстъпи пред тима на Монако със 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18) в друга среща от третия кръг на турнира и се намира на десето място в подреждането с победа и две загуби, а Монако постигна първи успех и също с актив 1-2 държи 15-а позиция. Баскетболистите на Цървена звезда имаха аванс от 44:38 на почивката, но гостите направиха обрат в трета част и поведоха с 64:63 преди последните 10 минути.

Снимки: БТА / BTA
17 снимки

Майк Джеймс допринесе с 18 точки, 3 борби и 11 асистенции за победата на Монако, докато за домакините Рокас Гиедрайтис отбеляза 20 точки.

Италианският Виртус Болоня се справи у дома с германския АЛБА Берлин с 87:76 (27:11, 17:15, 23:25, 20:25) и се изкачи на четвърто място с две победи и една загуба. Съставът на АЛБА е предпоследен, 17-и с три поражения към момента.

Торнике Шенгелия се отличи с 26 точки, 4 борби и 3 асистенции за домакините, а за гостите от Берлин Стърлинг Браун реализира 17 точки, 6 борби и 2 асистенции.

БТА / Автор: Кремена Младенова