Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на Откритото  първенство на САЩ по тенис. Поставеният под номер 2 швейцарец  победи след обрат с 4:6, 6:1, 6:1, 6:1 срещу Марсел Гранойерс.

Петкратният шампион в Ню Йорк срещна трудности единствено в  първия сет на мача, който беше прекратен за около два часа  заради буря. Двамата тенисисти се завърнаха пред празните трибуни при  резултат 5:2 в полза на испанеца, победил в първия сет. След  това обаче Федерер позволи на Гранойерс да спечели едва три  гейма в оставащите три части до края на мача.  Швейцарецът, 17-кратен шампион от турнири от Големия шлем,  спечели срещата за по-малко от два часа игра, постигайки девет  пробива в сервиса на Марсел Гранойерс.  "Най-голямата разлика беше вятърът. В самото начало на  двубоя беше доста ветровито, след това беше различно.

След дъжда кортът беше малко по-бавен", заяви 33-годишният Федерер, който  има 12 победи в последните си 13 мача. В следващия кръг бившият номер 1 в световната ранглиста ще  играе срещу испанеца Роберто Баутиста, победил със 7:5, 6:2, 6:3 срещу Адриан Манарино от Франция. Номер 6 в схемата Томаш Бердих също се класира за четвъртия  кръг на Ю Ес Оупън. Чехът победи лесно в три сета - 6:3, 6:2,  6:4, срещу Теймураз Габашвили. Австриецът Доминик Тийм пък изненадващо отстрани 19-ия  поставен Фелисиано Лопес (Испания) след успех с 6:4, 6:2, 6:3 в  деня на своя 21-и рожден ден. В четвъртия кръг на турнира Томаш Бердих ще играе срещу  Доминик Тийм.?БТА