Фаворитът Канада разгроми Германия с 10:0 в мач от втория кръг в група "А" на Световното първенство по хокей на лед в чешката столица Прага. Така северноамериканците оглавиха класирането с пълен актив от 6 точки. С хеттрик за успеха се отличи Тейлър Хол, два пъти се разписа Коди Ийкън, а Мат Дюшен завърши с гол и три асистенции. Клод Жиру, Тайлер Енис и Аарън Екблад и Сидни Кросби също вкараха.

Любопитното е, че всичките 14 играчи на Канада, които участваха в мача, записаха поне по една точка. Вратарят Мартин Джоунс пък спаси 17 удара и регистрира "шътаут" при дебюта си в националния отбор.

В среща от група "Б" в Острава тимът на Словакия надделя трудно над Беларус с 2:1 след продължение. Андрей Месарош донесе победата в 1:55 минута на допълнителното време с втория си гол в мача. Сергей Костицин изведе беларусите напред в средата на третата част, но 64 секунди по-късно Месарош изравни. Кевин Лаланде отрази 32 шайби, но това не помогна да бъде избегнато поражението.