Лош финал на мача с Полша не позволи на младежкия национален отбор по баскетбол да започне с победа Европейското първенство, Дивизия А, в Крит.

Баскетболистите ни отстъпиха на поляците със 78:85 (13:17, 23:19, 17:21, 25:28), след като две минути преди края водеха в резултата. Серия от 9-0 за Полша обаче донесе на съперника несломима преднина, и въпреки опитите, с нарушения и наказателни удари, нищо не успя да доведе до обрат.

14 промени на водачеството и девет равенства съпътстваха невероятно равностойния мач. Както и в контролните срещи обаче, българският отбор не издържа в последните минути.

Поляците спечелиха убедително борбата под коша, и се възползваха отлично от малко повечето грешки в нашия тим.

Ян Гржелински бе най-резултатен в мача с 21 точки за Полша.

Александър Везенков записа 20 точки и 15 борби, и бе на терена цели 38 минути. 17 точки добави Ники Стоянов, Деян Карамфилов вкара 10 и направи пет асистенции. Нашите момчета обаче реализираха само четири тройки – иначе силно оръжие на тима ни.

До утрешната битка с Франция, младежите ще имат малко повече време за почивка, тъй като срещата в Ретимно е от 20.15 часа. Французите играят днес с Русия.