Нефтохимик победи Левски във волейболното първенство

Носителят на Суперкупата на България Нефтохимик 2010 отбеляза първа победа във волейболния шампионат за мъже. Във втория кръг волейболистите от Бургас победиха като домакини Левски София с 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21) в бургаската зала "Младост" и взеха своите първи три точки, след като на старта на първенството отстъпиха в гостуването си на ЦСКА с 0:3 гейма.

Реализатор за Нефтохимик стана Пламен Христов с 19 точки. Явор Генов и Мартин Пенев добавиха по 14 за успеха. За Левски най-резултатен бе Мартин Павлов с 14 точки. Симеон Александров и Тодор Богданов завършиха с по 13 точки.

Първи успех в Суперлигата записа и тимът на Миньор (Перник), който надигра като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:18). Двубоят бе наблюдаван от повече от 500 зрители, сред които и президентът Георги Първанов. Перничани не разочароваха своите привърженици, като изковаха чиста победа за около 80 минути игра.
Монтана пък продължава успешния си старт в първенството, като записа втора чиста победа, този път над Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:21).

Реализатор за победата на Монтана стана Минчо Минчев с 15 точки. Златко Кьосев добави 12 точки за успеха.

С това тимът от Северозападна България е водач във временното класиране с две победи, 6 точки и без загубен гейм. Втори в таблицата е ЦСКА с две победи, 6 точки и един загубен гейм. Трети и четвърти са Добруджа 07 и Пирин с по 3 точки, както и един мач по-малко. В понеделник, 24 октомври, двата тима излизат един срещу друг в директен двубой, който е последен от втория кръг на Суперлигата.