Отборът на Левски София спечели третото място в първенството на България по волейбол за жени (Национална волейболна Demax+ лига) след като се наложи над Славия с 3:0 (25:15, 25:21, 25:21) като гост в зала "Панайот Пондалов" във втория мач от плейофния сблъсък.

„Сините“ заслужиха бронзовите медали в шампионата с 2-0 победи. Те спечелиха в първата среща с 3:1 гейма.

Гостите от Левски София започнаха по-активно и постепенно натрупаха аванс до 15:7 в първия гейм, който затвориха при 25:15.

„Сините“ владееха инициативата и във втората част, макар домакините да се държаха близо до противника и на моменти намаляваха изоставането си само на 1 точка. Славия отбеляза за 21:22, но с три поредни точки Левски София взе втория гейм с 25:21.

Волейболистките на Левски София бяха водещи в резултата и в третата част до 16:16, когато Славия изравни и впоследствие поведе с 21:18. Страхотна финална серия от седем поредни точки обаче изведе гостите до успеха./БТА