Швеция победи Люксембург с 8:0 в двубой от нашата група А на Световните квалификации в зона Европа за Мондиала в Русия.

Головото шоу започна още в 10-ата минута след точно изпълнена дузпа на Андреас Гранквист. Нарушението беше отсъдено за нарушение срещу Ола Тойвонен.

До почивката "тре крунур" направи резултата класически след голове на Берг в 18-ата и асистенция на Тойвонен и отново Берг в 37-ата минута.

През втората част рециталът на Берг продължи с неговото трето попадение, което дойде в 54-ата минута. Само шест по-късно Лустиг направи резултата 5:0. До края на двубоя крушението на гостите беше пълно, след нови попадения на Гранквист от дузпа в 67-ата минута, Берг в 71-ата и Тойвонен в 76-ата минута.

След този успех Швеция излезе начело в групата с актив от 19 точки, но и мач повече пред преследвачите от Франция със 17 преди мача на "петлите" с България.