Защо победата над България бе специална за Дешан?

Успехът на Франция над България имаше специален привкус за селекционера на „петлите“ Дидие Дешан. Той бе записан под номер 42 за специалиста начело на тима, което го превърна в треньора с най-много победи начело на Франция.

48-годишният Дешан измести Мишел Идалго и Раймон и Доменек, които имаха по 41 успеха.

Дешан: Преди почивката можеше да вкараме много

Дешан пое „петлите“ през 2012 година, а през 2016-а изведе състава до финала на Европейското. У дома си обаче французите загубиха от Португалия.

Припомняме, че Франция се наложи с минималното 1:0 над България на Националния стадион „Васил Левски“. Единственият гол отбеляза Блес Матюиди.