Финалистът на Световното Полша изпусна два гола преднина и в крайна сметка завърши наравно 2:2 срещу Чили у дома си в Познан.

Двубоят бе контрола за "Дружина Полска" преди Мондиала с един от силните южноамерикански тимове, който се намира на турне в Европа, нищо че няма да участва в Русия.

Халфът на Лудогорец Яцек Горалски се появи в игра за Полша в 67-ата минута на мястото ан Камил Грошицки.

В 19-ата минута гол за южноамериканците не бе зачетен заради засада на Хуниор Ферандес.

В 30-ата минута Роберт Левандовски зарадва домакинската публика със страховита тупалка от 20-ина метра и левачката му изпрати топката в горния ъгъл на чилийската врата за 1:0.

Само четири минути по-късно Пьотр Желински покачи на 2:0. След пробив отляво на Грошицки топката бе подадена на стрелеца и той не сбърка.

Изминаха обаче още четири минути и Чили се върна в мача. Направи го с глава Диего Валдес и резултатът стана 2:1 за поляците.

Така завърши първото полувреме, а през второто се стигна и до изравняване. В 56-ата минута Миико Аборнос намери с левия крак топката от мястото, където по-рано в мвача го стори и Левандовски и кълбото отново се оплете в ъгъла на мрежата - 2:2.