Коравата селекция на Исландия се оказа доста костелив орех за тима на Аржентина, който е сочен за един от фаворитите на Мондиала в Русия. В откриващата среща от група „D” двата състава направиха 1:1.

Гаучосите, които превъзхождаха своя опонент, поведоха след 19 минути игра. Серхио Агуеро откри за аржентинците, а това бе негов първи гол на Мондиал от общо трите му участия на финалите.

Радостта на момчетата на Хорхе Сампаоли не трая дълго и в 23-ата минута след грешка на Уили Кабайеро, Алфред Финбогансон изравни за 1:1.

В 64-ата минута гаучосите имаха разкошна възможност да поведат отново, но Лионел Меси пропиля дузпа, а след двубоя обясни, че се чувства отговорен за загубените две точки.

Следващите битки за Аржентина и Исландия, са съответно срещу Хърватия и Нигерия.

Най-важните моменти от мача между южноамериканците и „викингите“ може да видите в анализа, направен в предаването на DIEMA SPORT – „Новините от Мондиала“.