Франция постигна трудна победа над Австралия с 2:1 на старта на Мондиала в Русия. В откриващия Група „С“ двубой „перлите“ бяха поизмъчени от „кенгурата“, които удържаха нулевото реми през първата част, а през втората час на терена се случи всичко по-любопитно.

Двубоят ще бъде запомнен с това, че на два пъти в помощ на реферите идваше системата за видеоповторенията. Момчетата на Дидие Дешан поведоха след дузпа в 58-ата минута, а тя бе отсъдена след намесата на видеоарбитража. Антоан Гризман бе точен за 1:0. Йединак изравни за Австралия в 62-ата минута също от бялата точка. Пол Погба сложи точка на спора в 81-ата минута, като за да се установи дали има попадение бе използвана технологията на голлинията.

Кои бяха ключовите моменти в успеха на финалиста на Евро 2016 над австралийците, вижте в анализа, направен в предаването на DIEMA SPORT – „Новините на Мондиала“.

Гризман: Добре, че има ВАР