Нидерландия се добра до равенството 2:2 срещу Шотландия с гол минута преди края на контролата, която е част от подготовката и на двата отбора за UEFA ЕURO 2020. Мемфис Депай (17, 89) вкара и двата гола за "лалетата" в срещата, която се игра в Португалия. Джак Хендри (11) и Кевин Нисбът (64) се разписаха за шотландците.

До началото на еврофиналите британците имат уговорена проверка с Люксембург, а Нидерландия ще премери сили с Грузия.

Шотландия поведе още в 11-ата минута, когато Джак Хендри с прецизен изстрел по земя откри резултата. Само след шест минути Жоржиньо Вайналдум свали топката с глава към Мемфис Депай, който от воле изравни.

"Лалетата" отново се оказаха в ролята на догонващи, след като получиха втори гол в 64-ата минута. Андрю Робъртсън центрира отляво и Кевин Нисбът отблизо засече кълбото в мрежата за 2:1. Минута преди края Мемфис Депай направи 2:2 с фантастично изпълнение на пряк свободен удар.