България претърпя четвърта поредна загуба на европейското първенство по волейбол за девойки до 18 години, на което е домакин. Днес в залата на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" младите български волейболистки загубиха от Турция с 0:3 /14:25,19:25, 28:30/, а с това и шансове да се класират в първата шестица на първенството.

Отборът на България след четири загуби е на последното място в групата с 1 точка, а начело е Турция с 11 точки. Възпитаничките на селекционера Радослав Бакърджиев явно отстъпваха в първите два гейма на фаворита Турция, в третия гейм обаче българките успяха да спасят мач-бол, стигна се и до равенство в резултата, но в крайна сметка туркините спечелиха гейма с 30:28, а с това и мача.

Утре България играе с Белгия, която до този момент има 2 победи и 1 загуба на първенството./БТА