Най-добрият български тенисист Григор Димитров разби с 6-1, 6-1 италианеца Матео Виола в първия кръг от квалификациите на първия за годината турнир от Големия шлем – Australian Open.

Димитров загуби първия гейм в мача, в който посрещаше сервиса на Виола, след което влезе в убийствена серия и спечели 11 поредни гейма, преди италианецът отново да се разпише.

Гришо регистрира нисък процент на вкаран първи сервис - 39, но отрази и трите възможности за пробив, които се откриха пред съперника му.

От своя страна българинът реализира пет пробива за победата 6-1, 6-1, като мачът продължи едва 52 минути.

Във втория кръг на квалификациите Гришо ще се изправи срещу победителя от мача между мароканеца Реда Ел Амрани и словака Марек Семян, като до момента Ел Амрани има предимство от един сет. За да стигне до основната схема на Australian Open Димитров трябва да преодолее три съперника.