Димитър Кузманов се класира за основната схема на турнира по тенис на клей в Маракеш от сериите АТП 250 с награден фонд 562 815 евро.

Националът на България за купа "Дейвис" победи поставения под номер 1 в схемата на пресявките Юго Грение (Франция) с 6:3, 4:6, 6:0 за 2:50 часа.

Кузманов преодоля пасив от 1:3 и спечели пет поредни гейма по пътя си към успеха в първия сет. В началото на втората част двамата си размениха по един пробив, след което Грение взе подаването на българина в последния гейм и изравни резултата. В третия сет пловдивчанинът доминираше изцяло и след 6:0 затвори мача.

Кузманов заработи 12 точки за световната ранглиста и 6035 евро. Името на съперника му в основната схема ще стане ясно по-късно днес.