Цветана Пиронкова започна с победа десетото си участие на турнира в Маями, след като победи Катерина Козлова с 6:4, 6:3. Така първата ни ракета в женския тенис си осигурин среща с поставената под номер 15 в надпреварата Флавия Пенета.

Пиронкова има да защитава 60 точки от миналогодишното си участие в Маями, а до тук спечели 35.

Двубоят между Цвети Пиронкова и Пенета ще е пети за тях, като до момента италианката има предимство от 3-1 победи.

Катерина Козлова поведе на Пиронкова с 4:3 в първия сет, но българката бързо върна брейка. В десетия гейм Цветана Пиронкова поведе с 40:0 при сервис, но позволи да се стигне до равенство. Все пак първата ни ракета стигна до четвърти сетбол и този път успя.

Във втория сет Пиронкова дръпна с 2:0, но украинката върна пробива. Последва нов брейк за българката за 3:1, а след това Цветана Пиронкова го затвърди и стигна до 5:3. Първата ни ракета затвори мача с успех след час и 19 минути игра.