Цветана Пиронкова победи квалификантката Олга Говорцова от Беларус със 7:5, 6:1 в първия кръг от силния турнир на червени кортове в Прага с награден фонд 250 хиляди долара.

Пловдивчанката пропусна всичките си три възможности за пробив във втория и в четвъртия гейм, а при собствен сервис тя беше много стабилна, като взе 16 от 20 разиграни точки.

В първия сет резултатът вървеше равен до 5:5, а след това Пиронкова взе сервиса си и успя да пробие, за да финишира със 7:5.

В средата на този сет при резултат 4:3 мачът бе прекъснат заради дъжд, като след паузата българската тенисистка бе по-концентрирана и успя да вземе оспорваната първа част.

Във втория сет Говорцова рухна психически и допусна да бъде победена от Цвети Пиронкова с 6:1.

Това беше 5-а победа от 6 срещи на пловдивчанката срещу Говорцова, а в следващия втори кръг тя ще спори с водачката в схемата Каролина Плишкова от Чехия.