Румъния и Украйна си вкараха 7 гола в контролна среща преди Евро 2016, завършила с успех 4:3 за Украйна.

Футболистите на Лудогорец Клаудиу Кешеру и Андрей Препелица бяха титуляри за северните ни съседи докато третият играч на шампионите Козмин Моци остана на резервната скамейка.

Двубоят се игра в Торино, а Украйна си осигури успеха най-вече с шеметни 11 минути в началото на втората част, в която реализира цели 3 гола, а голяна вина затова имаше и отбраната на румънците, която допусна доста грешки.

Румъния откри резултата в 23-ата минута чрез Габриел Торйе, който се възползва от пас на Кешеру.

Роман Зозуля изравни в края на първата част, а головото шоуто предстоеше през второто полувреме.

Между 48-ата и 59-ата минути Украйна нанесе своя мощен удар с попадения на Олександър Зинченко, Йевхен Коноплянка и Андрий Ярмоленко.

Румъния върна едно попадение в 74-ата минута чрез Денис Алибец, а в 84-ата Николае Станчу оформи крайното 3:4.

Румъния е в Група А на Евро 2016 като ще участва в мача на откриването срещу домакина Франция. Останалите тимове в групата са Албания и Швейцария. Украйна пък е в Група С в компанията на Германия, Полша и Северна Ирландия.