Националният отбор на Албания прекъсна серията си от мачове без победа в приятелските срещи. Те записаха успех с 2:0 като гости на Люксембург в контрола, която беше част от подготовката им за Евро 2016.

След като си осигуриха квотата за Франция през октомври, балканците влязоха в серия от три поредни мача без успех, но на това беше сложен край във Великото херцогство тази вечер.

Двата тима изиграха много равностойна първа част, в която попадения така и не паднаха. Но в края ѝ се случи нещо, което повлия на крайния резултат. Тогава вратарят Жонатан Жубер беше изгонен и домакините доиграха мача с десетима души.

Голът, който пречупи играчите на Люксембург, падна в 63-та минута. Тогава точен беше Армандо Садику, а интригата умря четвърт час преди края, когато албанците стигнаха и до второ попадение.

Тогава точен беше другият нападател на балканците в състава Сокол Цикалеши, за когото това беше едва второто попадение с екипа на националния отбор, но даде заявка за повече резултатност занапред.

Така в крайна сметка Албания победи с 2:0, като това беше една от последните контроли на тима преди Евро 2016. На тима му предстоят още три проверки, но те са в края на май и началото на юни, когато вече разширеният състав вече ще е определен. Иначе тогава са мачовете му с Катар, Украйна и Канада.