Днес е първият ден от Национално първенство по плажен волейбол част от турнирите М-Тel Beach Masters, което се провежда в София пред НДК. Участие в турнира вземат общо 12 мъжки и осем дамски отбора. С „wild card“ при жените влезе отборът на Евелина Чолакова и Сабине Свобода от Австрия. Евелина спечели турнира проведен в Кърджали тази година и вече отбеляза победа в днешния ден над Виктория Викторова и Славина Колева.

На квалификациите проведени в четвъртък място в основната схема намери и отборът на Мария Тодорова с нова партньорка в лицето на Деница Генова. Те също постигнаха победа в два гейма днес над Ася Динова и Виктория Йовчева.

Изненади при мъжете все още няма. Балканските шампиони при младежите Кирил Хаджиев – Делчо Раев надиграха отбора на Милен Маринов – Ивайло Трайков с резултат 2:0 (14;15). Победа постигна и националът Мирослав Градинаров със съотборник Констатин Митев над Владимир Котев – Пламен Милков. Предстоят мачовете на най-добрите ни плажни двойки Колев-Нешев и Янков-Стоянов.