Тимът на Левски постигна лесна победа над един от аутсайдерите в първенството Арда. В Кърджали "сините" спечелиха с 3:0 (25:19, 25:11, 25:15).

С успеха Левски излезе на пета позиция в класирането с 5 победи, 5 загуби и 17 точки. Арда се намира на предпоследната позиция с 3 точки, 1 победа и 9 загуби.

И в трите гейма инициативата беше на страната на гостите, като интрига нямаше. Най-резултатен за Левски бе Спас Байрев с 16 точки, а Милослав Димов добави 10. За Арда Кирил Хаджиев реализира 10.

В последния мач от тази вечер Миньор победи Славия с 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:16). В първите три гейма играта бе равностойна, като Миньор взе първия и третия гейм, докато Славия спечели втория. В последния обаче домакините бяха много по-мобилизирани и спечелиха с 25:16. /БТА