Отборите на Левски и ЦСКА ще спорят за титлата във волейбола при мъжете. Вчера „сините” се наложиха над Нефтохимик и спечелиха серията с 3:1 победи, което им осигури място във финала за титлата. Левски не е играл на финал в първенството от 2014 година.

„Червените” пък се справиха с тима на Дея спорт.

Левски печели последния си трофей преди точно 15 години - когато се изправя срещу "червените".

Последният финал за "сините" в елита е през 2014 г., когато се изправиха срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и отстъпиха с 0:2 в серията.

През сезона ЦСКА отстъпи на Левски и в двете срещи помежду им - съответно с 0:3 и 2:3 гейма.

„Вечно дерби” във финал последно имаше през сезон 2009/2010, когато "червените" надделяха с 3:0 победи.

В тазгодишната финална серия "сините" имат домакинско предимство, като по-предно класиран тим. Битката за трофея започва на 20 април (събота) в зала "Левски София". Играе се до три победи от пет мача.

Следващите двубои са на 23 април, 26 април, а ако се стигне до четвърта и пета среща, те ще се проведат на 29 април и 2 май.