Българските грации от националния тим по художествена гимнастика (индивидуално) спечелиха общо 6 медала от турнира от сериите Гран При в Бърно (Чехия).

След като в събота Катрин Тасева, играла с висока температура, се окичи с бронз от многобоя, а Невяна Владинова и Боряна Калейн се наредиха съответно четвърта и пета, във финалите в неделя гимнастичките ни спечелиха още 5 отличия.

Във финала на топка България имаше две представителки на почетната стълбичка Катрин Тасева получи 21.400, което ѝ отреди сребърен медал, а непосредствено зад нея се нареди наскоро отпразнувалата абитуриентския си бал Боряна Калейн с 21.000 точки. Титлата на този уред спечели Арина Аверина от Русия с 22.250 точки.

На бухалки Кати извоюва нов медал със сребърен блясък след резултат 20.900. Първа стана Алина Харнаско, която имаше неточност в изиграването си, но получи оценка 21.900. Топ 3 допълни Виктория Оноприенко, която с малко измести Невяна Владинова, участвала на състезанието в Чехия след спешна хирургична интервенция за вадене на зъб. Представителката на Украйна получи 20.750, докато за композицията на капитана на българския тим реферите дадоха 20.650.

Тасева прибави и още един бронз от Бърно. Изпълнението на Кати на лента бе оценено на 18.400. На този уред титлата е за Арина Аверина с 20.450, а среброто остана за Харнаско с 19.050. Неви, която също се бе класирала за този финал, остана шеста след 17.350.

Боряна Калейн се качи на почетната стълбичка и на обръч, където грабна среброто след 21.500. Без малко страната ни да има още една призьорка в този финал, но американката Лаура Зенг (21.450) измести Катрин Тасева (20.350 точки). Титлата грабна Арина Аверина, за чието изиграване съдиите дадоха 23.000 точки.