Швейцария постигна успех над Унгария с 5:2 в двубой от група B на световните квалификации и запази първото си място с актив от 27 точки след 9 победи от 9 мача.

В 18-ата минута Гранит Джака откри резултата за "кръстоносците", а две минути по-късно Фабиан Фрай удвои.

До почивката Стивън Зубер успя да направи резултата класически за домакините, а отново той в 49-ата минута направи 4:0.

Гузмикс върна един гол в 58-ата минута за "маджарите", а в последните десетина минути Лихщайнер за домакините и Уграй за гостите оформиха крайното 5:2.

В друг двубой от тази група Португалия надигра като гост Андора с 2:0. Головете дойдоха през втората част, а Кристиано Роналдо със своя 79-ти гол за тима си и Андре Силва в края на двубоя донесоха 3-те точки за Португалия.

Португалия заема второто място в групата с 24 точки.

В последната среща от тази група Фарьорските острови и Латвия завършиха 0:0.

В последния кръг Португалия излиза срещу Швейцария, като на "кръстоносците" им трябва реми, за да си осигури директното класиране за Мондиал 2018 в Русия.