Полузащитникът на германския национален отбор по футбол Себастиан Руди претърпя операция заради фрактура на носа.  В мача от втория кръг в група "F" на Мондиал 2018 срещу Швеция снощи 28-годишният Руди беше ритнат в лицето през първото полувреме, след което в 31-ата минута беше заменен принудително от Илкай Гюндоган.

Бундестимът спечели драматично мача с 2:1 с гол от фаул на Тони Кроос в петата минута на добавеното време.

Руди заяви, че се надява да може да играе с маска на лицето в третия мач на тима в групата срещу Република Корея в сряда.

"Имам известно проблеми с дишането, но нямам болки в момента. Надявам се да се върна на терена в сряда", каза Руди, който за първи път в кариерата си участва на Световно първенство.

Защитникът Матс Хумелс, който страдаше от болки в тила, се надява също да играе срещу Република Корея.

"Може би ще играя в този мач, защото вече нямам никакви проблеми", заяви Хумелс.

Авторът на изравнителното попадение за Маншафта в началото на второто полувреме Марко Ройс също е имал физически проблеми в края на мача.

"Руди е със счупен нос, а Ройс получи мускулни крампи десетина минути преди края", обясни селекционерът Йоахим Льов.