Хърватският футболист Иван Перишич повтори онова, което стори италианецът Марко Матераци на финала на Мондиала през 2006 г. Тогава Матераци вкара гола за "адзурите" , но и предизвика дузпа пред своята врата. Редовното време във финала срещу Франция завърши 1:1, а при 11-метровите удари след продълженията Италия се наложи и спечели титлата.

Сега Перишич вкара гола през първото полувреме за Хърватия, но след това с играта си с ръка предизвика дузпата, с която "петлите" поведоха с 2:1 до почивката.

Същевременно се превърна в седмия футболист на Интер Милано, реализирал гол на финал на Световното първенство. Останалите са Бонинсеня /1970/, Алтобели /1982/, Румениге /1986/, Бреме /1990/, Роналдо /2002/ и Матераци /2006/.