Испания пречупи Тунис с 1:0 в контролна среща преди стартиращото след седмица Световно първенство в Русия. Мачът между два от участниците на Мондиала се игра в Краснодар.

Испания е в група В в компанията на Португалия, Мароко и Иран, а Тунис е в група G заедно с Белгия, Панама и Англия.

Победният гол бе дело на Яго Аспас чак в 84-ата минута, като голяма заслуга за попадението има и Диего Коста. И двамата влязоха като резерви съоветно в 76-ата и 60-ата минута на мача.

Тунис стартира добре и в 12-ата минута Фержани Саси получи удобна топка в наказателното поле на Испания и стреля, но Давид де Хеа реагира навреме. Наим Слити също опита удар в 19-ата минута, но прати топката над вратата на съперника.

Серхио Рамос пък пробва да застраши вратата на Тунис в 23-ата минута, но също стреля над гредата. Пак Слити излезе в обещаваща позиция в 34-ата минута, но изстрелът му не бе достатъчно точен.

В 44-ата Рамос пусна към Тиаго Алкантара, който обаче не успя да насочи добре топката.

След почивката Жорди Алба пробва мерника си в 55-ата минута, стреляйки вдясно от целта, а 4 минути по-късно Давис Силва също не успя да затрудни достатъчно защитата на Тунис.

Влезлият като резерва Диего Коста овладя в 64-ата минута и стреля , но не достатъчно силно и вратарят на Тунис Аймен Матлути се справи. Малко след това след индивидуална акция на Мохамед Бен Амор опита да изненада Де Хеа с далечен удар, но стражът внимаваше.  В 80-ата минута пак Бен Амор стреля вдясно от вратата на испанците.

Моментът за Испания дойде в 84-ата минута, когато Диего Коста навлезе в наказателното поле и затудни защитата на Тунис, а после пусна към Яго Аспас, който с хубав удар реализира за 1:0.

Испания можеше да вкара още един гол до края. В третата минута на добавеното време Марко Асенсио овладя и стреля, но защитник блокира удара.