Икономична Германия би само с 2:1 смятания за един от аутсайдерите на Световното първенство тим на Саудитска Арабия.

Световните шампиони, разбира се, имаха превъзходство на "БайАрена" в Леверкузен, но направиха доста пропуски и не удовлетвориха феновете с представянето си.

Контролата започна очаквано с натиск за Бундестима и гол на Тимо Вернер, оползотворил подаване отляво на Марко Ройс - 1:0 още в 8-ата минута.

Германците продължиха да създават положения, но покачиха на 2:0, вследствие на нещастен автогол на Омар Хаусауи в 43-ата минута.

През второто полувреме очакванията за нови голове във вратата на арабите не се оправдаваха. Нещо повече - гостите получиха правото да изпълнят дузпа в 84-ата минута.

Заменилият след почивката Мануел Нойер Тер Стеген обаче отрази удара от бялата точка на Алсахлауи. Върналата се топка в пеналта обаче бе посрещната от Алжасим, който вкара почетния гол за саудитите за крайното 2:1 в полза на Германия.