Вратарят на националния отбор на Дания по футбол Каспер Шмайхел беше избран за играч на мача, въпреки загубата от Хърватия с 2:3 след изпълнение на дузпи на осминафиналите на Мондиал 2018.

Шмайхел остави отбора си в двубоя, след като парира дузпа на Лука Модрич в 116-ата минута, а след това при лотарията на 11-метровите наказателни удари той направи още две спасявания, но това не беше достатъчно за продължаване напред.

На стадиона в "Нижний Новгород" присъства бащата на Каспер - Петер Шмайхел. Камерите непрестанно улавяха импулсивните реакции на легендарния вратар на Манчестър Юнайтед, който изживяваше всеки миг на терена.

"Това е странно чувство. Разочарованието минава всички граници, но същевременно се чувствам горд от представянето ни. Имахме шанса и смятам, че бяхме по-добрият отбор през второто полувреме. Трудно е да се изкажа адекватно, след като има толкова емоции в мен", заяви Шмайхел, приемайки наградата си.