Швеция направи великолепен мач и разби с 3:0 Мексико, като се класира на първото място в група F.

Мексико - Швеция 0:3

0:1 Лудвиг Аугустинсон 50, 0:2 Андреас Гранквист 62 дузпа, 0:3 Едсон Алварес 74 автогол

Швеция е първа в класирането в тази група с 6 т., Мексико е втори с 6, отпадат Южна Корея като трета с 3 т. и Германия също с 3. Швеция ще срещне втория от групата на Бразилия, а Мексико - победителя в нея.

Във 2-ата минута още шведите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Центрираната топка в наказателното поле на Мексико създаде суматоха, като за малко Гранквист не успя да стигне до удар отблизо.

В 5-ата минута Швеция получи втория си фаул, след като Очоа несъобразително хвана топката с ръце малко извън пеналта. След това Очоа се реваншира и парира удара на Форсберг.

В 12-ата минута след центриране от корнер Гранквист спечели високата топка, продължи я напред и със задна ножица отблизо Берг не успя да намери вратата на Мексико за малко.

Мексико създаде първата опасност пред шведската врата в 16-ата минута. Карлос Вела от границата на пеналта имаше чиста визия към вратата на Швеция, но техничният му удар не намери целта.

В 28-ата минута съдията Питана от Аржентина подмина ситуация за дузпа в пеналта на мексиканците. Чичарито пое топката с ръка в наказателното поле на Мексико. След това бе отсъден първоначално корнер за скандинавците. Ситуацията бе прегледена от аржентинския съдия с ВАР  и след това той реши, че дузпа няма. Шведският треньор Андерсон протестира остро, но нямаше какво да направи срещу съдийското решение.

Дори физиономията на Чичарито, докато съдията гледаше положението, говореше, че футболистът се е провинил, но аржентинецът пожали и него, и отбора му със своето решение.

При изпълнения след спорната ситуация корнер Маркус Берг отново стреля към вратата на Мексико и вратарят Очоа отново изби в корнер.

В 38-ата минута Вела отново получи добра възможност за обстрелване на вратата на Швеция, но стреля над вратата.

После  Лаюн отправи немного силен удар към вратата на Швеция.

В самия край на полувремето видяхме нова добра шведска атака и удар на Маркус Берг, но топката намери външната страна на мрежата.

Така, въпреки натиска на скандинавците и поопасните положения пред мексиканската врата, полувремето приключи при нулево равенство. А шведите могат да се чувстват ощетени във втори мач, след като и в двубоя срещу Германия не им бе дадена дузпа.

Но в 50-ата минута Швеция стигна до преднина в резултата. С късмет топката стигна до Лудвиг Аугустинсон, който дебнеше на далечната греда и отблизо той порази Мексико за 1:0.

После двата отбора си размениха по един уудар – Гуардадо за Мексико и отново Аугустинсон за шведите.

Швеция скоро поведе с 2:0.  Този път аржентинският съдия бе точен в решението си за дузпа след нарушение на мексиканеца Ектор Морено, който препъна Маркус Берг. Този път той бе категоричен в решението си и без помощта на ВАР.  А Гранквист бе безкомпромисен от бялата точка и в 62-ата минута Швеция поведе с 2:0.

В 74-ата се стигна и до автогол с ръка на Едсон Алварес и Мексико се запъти към тежка загуба – 0:3.

В тези минути мексиканските фенове на стадиона гледаха повече мобилните си телефони и другия мач, защото единствената им надежда вече бе корейците да устискат срещу Германия и това се случи, даже азиатците спечелиха с 2:0.

А техните любимци натиснаха, но вече бе твърде късно за генерален обрат в мача. Но поне новините от другия мач бяха отлични за мексиканците и на стадиона настана всеобща радост.

Швеция спечели с 3:0, но и двата отбора се класираха.

Проследихме двата мача в Gong.bg

МЕКСИКО  - ШВЕЦИЯ 0:3

0:1 Лудвиг Аугустинсон 50, 0:2 Андреас Гранквист 62 дузпа, 0:3 Едсон Алварес 74 автогол

МЕКСИКО /4-2-3-1/: 13 Очоа, 3 Салседо, 7 Лаюн, 11 Карлос Вела,  14 Хавиер Ернандес, 15 Морено, 16 Ерера, 18 Гуардадо, 21 Алварес, 22 Лосано, 23 Гаярдо. Селекционер – Хуан Карлос Осорио

ШВЕЦИЯ /4-4-2/: 1 Олсен, 2 Лустиг, 3 Линдельоф, 4 Гранквист, 6 Аугустинсон, 7 Ларсон /67-Свенсон/, 8 Екдал, 9 Берг /69-Телин/, 10 Форсберг, 17 Клаесон, 20 Тойвонен. Селекционер – Яне Андерсон

Стадион: „Екатеринбург Арена” - 33 061 зрители

Съдия: Нестор Питана /Арж/