Саудитска Арабия победи Египет  с 2:1 :1 в арабското дерби, което бе изключително постно като качество на играта, особено от страна на „фараоните“.

На фона на показаното победата за саудитите бе абсолютно заслужена, египтяните сякаш не искаха да играят.

Двата отбора се сбогуваха с Мондиала. Саудитска Арабия е трета в група А с 3 точки, а Египет остана без точка и без победа изобщо на Мондиали. "Фараоните" не можаха да зарадват вратаря-рекордьор Ел Хадари с нищо в деня, в който подобри световния рекорд за най-възрастен футболист, играл на Мондиал.

САУДИТСКА АРАБИЯ - ЕГИПЕТ 2:1

0:1 Мохамед Салах 22, 1:1 Салман Алфараж 45+6 дузпа, 2:1 Салем Алдаусари 90+4

Салах откри за египтяните в 22-ата минута. В 41-ата минута рекордьорът на Мондиали египетски вратар Ел Хадари /45 г./ спаси дузпа, изпълнена от Алмууалад. Втора дузпа доведе до изравняване чрез Салман Алфараж дълбоко в добавеното време на първата част.

В самия край Салем Алдаусари донесе победата с 2:1 за саудитите.

Саудитска Арабия и Египет направиха реми 1:1 в арабското дерби, което бе изключително постно като качество на играта, особено от страна на „фараоните“. Двата отбора се сбогуваха с по 1 точка /Египет е трети/ с група А и Мондиала, а Египет не можа да зарадва вратаря-рекордьор на Мондиали Ел Хадари с първа победа за себе си на Световни първенства. Голямото събитие в този мач извън резултата бе именно присъствието на вратата на египтяните на 45-годишния Есам Ел Хадари, който се превръща в най-възрастния футболист, играл на световни финали.

Мачът се игра в 35-градусова жега във Волгоград, сякаш и времето искаше да създаде обичайни за арабите условия. Темпото на игра бе доста бавно.

В 15-ата минута първият добър удар бе на Салем Алдаусари, но ударът му премина над вратата на Египет.

Но след спокойното начало, с много леко предимство за саудитите, Мохамед Салах стигна до гол за Египет. Голямата звезда на „фараоните“ бе изведен със страхотен пас от собствената половина и между двамата централни бранители прехвърли вратаря и Египет поведе с 1:0

Веднага след това Салах имаше идентична ситуация за гол, даже по-лек за отбелязване. Беше в лека, но немаркирана засада, но подходи несериозно и прати топката в аут.

Трезеге имаше добра възможност от чиста позиция да порази вратата на саудитите, но стреля над вратата в 33-ата минута.

В 41-ата минута бе отсъдена дузпа за Саудитска Арабия за игра с ръка на Фатхи. 45-годишният вратар Ел Хадари отрази удара на Алмууалад, топката се отби от гредата и не бе довкарана.

После за малко пък Ел Хадари за малко да направи грешка, но Египет се отърва.

После египтяните останаха временно с 10 души заради травма.

Реферът от Колумбия Ролдан обаче отсъди втора дузпа за Саудитска Арабия, доста пресилена на пръв поглед макар и лек контакт да имаше. Прегледът с ВАР продължи дълго, но дузпата бе потвърдена лично от главния рефер и този път реализирана за 1:1 от Салман Алфараж в 45+6 минута – 1:1.

Саудитите започнаха второто полувреме по-активно, а действията се развиваха в половината на Египет. Те обаче трудно стигаха до позиции за стрелба или го правеха неточно. „Фараоните“ обаче изглеждаха много меки и бездушни на терена.

В 69-ата минута ветеранът Ел Хадари изби чудесен удар с глава на саудитски нападател.

После подканяни от 45-годишния си страж египтяните малко живнаха и установиха краткотраен натиск, довел до два корнера пред саудитската врата.

В самия край Салем Алдаусари отблизо вкара победния гол за саудитите и те победиха заслужено с 2:1 инертния тим на Египет.