Отборът на Белгия записа втора победа в груповата фаза на Световното първенство в Русия. Тимът на Роберто Мартинес разби с 5:2 отбора на Тунис, а след този резултат само чудо може да го остави извън осминафиналите в турнира.

Това е първият случай, в който националният тим на Белгия вкарва 5 гола в един мач на световни финали. Днешният двубой пък се превръща в най-резултатния мач от началото на надпреварата в Русия.

По два гола за Белгия вкараха Еден Азар и Ромелу Лукаку, а петото попадение бе дело на Миши Батшуай. За Тунис точни бяха Дилан Брон и Уахби Хазри.

--

Развитието на мача минута по минута!

Дайте своите прогнози за днешните мачове от Мондиала

Какъв ще бъде изходът от двубоите според котето Владимир?

Най-интересното от Мондиал 2018!

--

Мачът на „Откритие Арена“ започна взривоопасно. Само за 18 минути двата тима успяха да си вкарат цели три гола – факт, с който не могат да се похвалят много отбори от началото на шампионата на планетата.

Още в 5-ата минута белгийците стигнаха до дузпа, след като Еден Азар бе съборен на границата на наказателното поле от Саим Бен Юсеф. Тунизийците претендираха, че нарушението е било извършено извън пеналта, но системата за видеоповторения потвърди, че решението на американския рефер е правилно.

Зад топката застана самият потърпевш Еден Азар, а изстрелът му от бялата точка бе безпогрешен 1:0.

Ранното попадение стъписа момчетата на селекционера Набил Малул, които продължиха да допускат наивни грешки в отбрана. При една от тях Азар пропусна от чиста позиция след пас на Лукаку отдясно.

Самият Лукаку обаче показа класа в 16-ата минута, когато бе изведен сам отляво. Нападателят овладя спокойно топката и с лекота я насочи изключително точно по диагонала в левия ъгъл на вратата за 2:0.

Изненадващо или не обаче, Тунис успя да се върне в мача само две минути по-късно. След изпълнение на свободен удар пред вратата на Тибо Куртоа. Уахби Хазри центрира прецизно в пеналта, където Дилан Брон надскочи всички и с глава насочи топката в мрежата, за да намали преднината на Белгия.

До края на първата част нещата за Тунис не се развиха много добре. Наставникът на африканския тим трябваше да извърши две принудителни смени. След контузии играта напуснаха Дилан Брон и Сиам Бен Юсеф.

Дълбоко в продължението на първата част Ромелу Лукаку отново направи преднината на Белгия два гола. Нападателят бе изведен по отличен начин зад отбраната на Тунис от Тома Мюние, а останал сам срещу вратаря, Лукаку нямаше как да сгреши – 3:1.

Втората част започна така, както завърши първата – с гол във вратата за Тунис. Не бяха изминали и шест минути, когато Белгия увеличи преднината си. Тоби Алдервайрелд намери Еден Азар пред наказателното поле, футболистът на Челси овладя топката, финтира с лекота вратаря на Тунис и на празна врата покачи на 4:1.

След четвъртия гол във вратата на Фарук Бен Мустафа, тимът на африканците тотално свали гарда, което позволи на футболистите на Роберто Мартинес да се забавляват на терена.

Резервата Миши Батшуай пропусна цели четири отлични възможности в рамките на няколко минути. Късметът определено не бе на страната на футболиста на Челси, който в един от случаите натресе напречната греда.

Батшуай все пак дочака своя момент, макар и в последната минута на мача. След центриране отдясно на Юри Тилеманс, бранител на Тунис не успя да изчисти топката, която попадна в Батшуай, а той този път успя да я насочи точно във вратата за 5:1.

В крайна сметка обаче това не бе всичко в срещата. В ответната атака Тунис успя да намали разликата. Уахби Хазри вкара след асистенция на Хамди Нагез, за да оформи крайното 5:2.

БЕЛГИЯ – ТУНИС 5:2

1:0 Еден Азар 6' (д)

2:0 Лукаку 16'