Националният отбор на Иран се класира за световното първенство по футбол през следващата година, след като победи с 2:0 Узбекистан в мач от квалификациите в зона Азия.

По този начин Иран стана третият отбор, осигурил си място на световните финали след домакина Русия и петкратния първенец Бразилия. Освен това играчите на Карлош Кейрош се класираха за втори последователен път за Мондиал, което никога досега не им се бе случвало. Сердар Азмун вкара първия гол за Иран в 23-тата минута, а Мехди Тареми оформи крайното 2:0 в 88-мата минута.

В 50-ата минута пък Масуд Шоджаеи пропусна да направи още по-убедителен успеха на Иран, стреляки неточно от дузпа.

С успеха персите събраха 20 точки на върха в класирането в група "А" - 7 повече от втория Република Корея, който по-късно днес гостува на Катар, и 8 пред Узбекистан, като до края на квалификационната борба има още два кръга. За Иран това ще бъде пето участие на Мондиал./БТА