Отборът на Рома вдигна първи трофей за сезона, след като победи с 3:1 сборен тим от звездите на Мейджър Лийг Сокър в приятелски мач. Превъзходството на италианците бе повече от видно през всичките 90 минути, а опонентът им бе далеч от показаното през миналото лято, когато надигра Челси с 3:2.

Домакините опитаха да изненадат „римските вълци“ с високо изнесена защитна линия, но планът им съвсем не сработи според очакванията. Само след четири минути игра новото попълнение Кевин Строотман се измъкна зад отбраната и стреля по тревата, а топката се отклони от крак на бранител, преди да влети в мрежата за 1:0. Така халфът на Рома стана първият холандец, разписвал се в мач срещу сборния тим на МЛС.

Звездите на американския футболен шампионат записаха първия си точен изстрел в мача едва в 64-ата минута, когато Камило Санвецо пробва късмета си от почти 37 метра. Преди това обаче те вече бяха получили втори такъв в мрежата си, когато Строотман пое топката и стартира контраатака, в края на която изведе Алесандро Флоренци сам срещу вратаря Ник Римандо. За младия италианец не бе проблем да се разпише за 2:0 само 2 минути след почивката.

В 68-ата минута Джуниър Тало окончателно предреши изхода на сблъсъка след красива комбинация между Майкъл Брадли и Строотман.

Почетният гол за домакините падна в добавеното време, когато защитникът на ЛА Галакси Омар Гонсалес с глава оформи крайното 3:1.

MLS All-Stars 1-3 AS Roma Highlights... by goalsandsoccer