Лацио постигна драматична победа с 2:1 срещу Емполи в среща от седмия кръг на Серия А. Гостите поведоха рано в мача, когато в 9-ата минута Джузепе Пецела центрира перфектно, а Себастиано Еспозито засече топката във вратата на Иван Проведел.

В 24-ата минута вратарят на Емполи, Девис Яч, направи ключово спасяване след изстрел на Валентин Кастеянос, а само няколко минути по-късно той отново се отличи, отразявайки удар от пряк свободен на Густав Исаксен.

В края на първата част Лацио успя да изравни. След отлично прехвърлящо центриране от Нуно Тавареш, Матия Дзакани насочи топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

В началото на второто полувреме Лацио получи дузпа, но стражът на Емполи отново блесна, като спаси удара на Валентин Кастеянос. Въпреки това, римляните не се отказаха и шест минути преди края на мача Педро реализира победния гол, след като получи брилянтен пас от Кастеянос и не остави шанс на Яч.

С този успех Лацио добавя важни три точки към актива си в Серия А.