Интер направи домакинско равенство 1:1 срещу Рома в полуфинален мач реванш за Купата на Италия и с общ резултат 2:1 се класира за финала.

Въпреки че бяха без двамата си основни халфове – Деян Станкович и Уесли Снайдер, нерадзурите поведоха в резултата в 58-ата минута с гол на Самуел Ето’о, който се възползва от неубедителна намеса на бранителите на джалоросите.

Вълците бяха без капитана си Франческо Тоти и успяха да изравнят пет минути преди края чрез Марко Бориело с глава, но нямаха време за нещо повече и отпаднаха.

Двубоят пък бе под номер 1000 в професионалния футбол за капитана на миланския гранд Хавиер Санети, от които 749 с екипа на черно-сините.

На финала в Рим Интер ще се изправи срещу Палермо, който във вторник отстрани шампиона Милан с общ резултат 4:3. Досега нерадзурите 12 пъти са стигали до директна битка за купата, като 6 пъти са печелили трофея, чийто актуални носители са след успеха си с отличието през 2010 година.

Любопитен факт е, че за трета поредна година Рома отпада точно от Интер от турнира за Купата на Италия.