В изключително нажежен мач Барселона победи Атлетико Мадрид с 1:0, а срещата предложи изобилие от емоции.

Единственото попадение реализира Жоао Феликс в 28-та минута, а интересен факт е, че португалецът все още е собственост на "дюшекчиите".

Мачът ще бъде белязан от множество пропуски за "блаугранас", а рафиня дори уцели гредата.

Момчетата на Шави обаче можеха да бъдат наказани, защото Мемфис Депай бе близо до гол от пряк свободен удар, но Иняки Пеня с плонж изби топката в рамката на вратата.7

В добавеното време пак Пеня се оказа герой след ново супер спасяване, което измъкна трите точки.

В класирането Барселона вече е на трета позиция с 34 точки. Атлетико Мадрид пък е на 4-то място с 31, но и мач по-малко.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Още в първата минута Барселона можеше да поведе. Педри подаде към Рафиня, който с финт елиминира Ермосо и се озова на стрелкова позиция. Бразилецът обаче шутира с по-неудобния му десен крак и ударът му разочарова.

Малко по-късно Феликс пусна пас в коридор към Левандовски. Той също опита удар, но бе блокиран.

Натискът на Барселона продължи и в 6-та минута Рафиня центрира към Левандовски, който се бе измъкнал от Вицел и Ермосо. Полякът опита удар с глава, но намери топката с носа си и тя излезе в аут.

В 12-та минута футболистите на Шави регистрираха нов фрапантен пропуск. Жул Кунде се включи добре по десния фланг и прати прекрасен пас за Левандовски. Нападателят стреля от въздуха, но топката профуча над гредата.

В 28-та минута домакините откриха резултата! Рафиня напредна с топка в крака в половината на Атлетико и подаде към Жоао Феликс. Молина понечи да пресече паса, но португалецът постави ходилото си и топката премина зад гърба на бранителя. Феликс остана очи в очи с Облак и много елегантно копна топката над вратаря - 1:0.

Гостите отговориха след няколко минути с опасна атака. Гризман се озова на позиция за удар, но Френки Де Йонг с шпагат в последния момент изби в корнер.

В края на първата част само Облак спаси червено-белите от инкасиране на втори гол. Левандовски открадна топката от Коке и подаде към Гюндоган. Халфът от своя страна намери Феликс, който с външната част на ходилото успя да стреля, но вратарят се намеси по блестящ начин.

Второто полувреме започна на много високо темпо. Атлетико се изнесе в по-предни позиции, което остави доста пространства за бързите играчи на Барса. Именно от това се възползва Педри, който се измъкна на добра позиция, но решаващото му подаване бе разгадано.

В 58-та минута Рафиня преодоля съпротивата на Ян Облак, но нацели гредата. Бразилецът осъществи бриянтно двойно подаване с Педри, който му върна топката с пета. Крилото стреля от дистанция, но левия страничен стълб го лиши от попадение.

В ответната атака Самуел Лино намери добре Гризман, но френският футболист стреля в аут.

Около 10 минути преди края Атлетико също разтресе рамката на вратата. Мемфис Депай стреля от пряк свободен удар, но Иняки Пеня с върха на пръстите си отби топката в напречната греда.

В 86-та минута Роберт Левандовски пропусна нов стопроцентов шанс за гол. Нападателят получи прфектна топка от Гюндоган. Левандовски замахна, за да елиминира Ермосо и от чиста позиция стреля в аут.

В добавеното време се наложи нова намеса на Иняки Пеня, но каталунците издържаха и успяха да спечелят срещата.

FT Барселона - Атлетико Мадрид 1:0

1:0 Жоао Феликс 28'

Стартови състави:

Барселона: 13. Иняки Пеня, 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо, 15. Андреас Кристенсен, 2. Жоао Кансело, 22. Илкай Гюндоган, 21. Френки Де Йонг, 8. Педри, 9. Роберт Левандовски, 14. Жоао Феликс, 11. Рафиня

Наставник: Шави Ернандес

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак, 22. Марио Ермосо, 20. Аксел Вицел, 2. Хосе Хименес, 25. Родриго Рикелме, 14. Маркос Йоренте, 6. Коке, 5. Родриго де Пол, 16. Науел Молина, 19. Алваро Мората, 7. Антоан Гризман

Наставник: Диего Симеоне