Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години допусна втора поредна загуба от Северна Македония в контролите между двата отбора в Благоевград. След като преди ден българите отстъпиха със 79:85, днес те загубиха с 64:73 (12:19, 14:23, 16:15, 22:16).

Слабата игра на баскетболистите на треньора Ивайло Желев през първото полувреме не даде шанс да бъде търсен краен успех. На почивката българският отбор изоставаше с цели 16 точки, а в началото на второто полувреме разликата нарасна на над 20 точки.

Последваха по-добри минути за отбора-домакин, който постепенно започна да топи разликата.

Кош от фаул на Емил Стоилов доближи българите на 4 точки от съперника им при 61:65 по-малко от три минути преди края, но за повече "трикольорите" нямаха сили.

Стоилов завърши с най-много точки за българския състав - 15, а с 14 остана Михаил Молдов.

За Северна Македония Любиша Димитровски отбеляза 18 точки, докато по 12 прибавиха Марко Милованович и Свао Карталович.

В края на тази седмица (13 и 14 юли) двата отбора ще изиграят още две контролни срещи, като те ще се проведат в северномакедонската столица Скопие.