Отборът на Черноморец се справи с Левски със 73:59 (21:16, 23:13, 10:18, 19:12) в първи мач от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

След две поредни загуби в края на редовния сезон носителят на Купата на България и лидер в редовния сезон на първенството Черноморец пое инициативата от самото начало срещу Левски, но гостите се държаха близо до противника през първата четвърт. Домакините само веднъж вдигнаха разликата над 10 точки през началните 10 минути, които приключиха при 21:16. Още във втората част обаче, водени от Травис Макконико, който вкара 12 точки, бургазлии наклониха доста по-категорично везните в своя полза, увеличавайки аванса си до 20 точки, а след 20 минути игра резултатът бе 44:29.

Баскетболистите на Левски изиграха по-силна трета четвърт, която спечелиха с 18:10 и се доближиха на 7 точки от Черноморец - 47:54 преди последния период. В оставащите 10 минути домакините не позволиха да се стигне до обрат и ликуваха в края след като бяха по-ефективни в стрелбата за 2 точки.

Травис Макконико завърши с 16 точки, 6 борби и 8 асистенции за бургазлии, а Тони Троша добави 13 точки и 7 борби. Христо Захариев и Ладариен Грифин не взеха участие в мача.

Димитър Маринчешки бе най-полезен за "сините" с 11 точки и 14 борби, докато Златин Георгиев се включи с 13 точки и 5 борби.