Спартак Плевен победи трудно Черно море Тича във Варна след продължение. Плевенският тим, който на моменти в мача имаше преднина от 16 точки, бе на път да изпусне победата в последната четвърт, която загуби с 14 точки разлика. В редовното време мачът завърши 77:77.

Победата е 20-ата в Националната баскетболна лига (НБЛ) за Спартак, като тимът има и 8 поражения. Домакините в днешния мач, който играха без контузения Аверил Ъгба, са с 11 победи и 17 загуби.

Домакините от Черно море Тича започнаха по-добре мача и поведоха с 4 точки при 4:0 и 6:2, но след три минути игра Спартак обърна резултата в своя полза при 7:6. След равенство при 7:7 Черно море Тича отново поведе с 4 точки при 11:7 след кош на Костадин Лазаров. Последва равностойна игра, при която ту единият, ту другият отбор повеждаше в резултата. В последните две минути и половина от първия период Спартак показа повече класа и вкара 7 срещу 2 точки и взе първата част с 23:17.

В началото на втората част Черно море Тича намали пасива си до три точки при 21:24, но последва серия на Спартак от 11 поредни точки и 5.08 минути преди почивката гостите водеха с 14 точки -35:21. Две минути и 40 секунди преди края на втория период с кош на Брайънт Томас плевенският тим поведе с 15 точки – 42:27. В края на частта домакините намалиха изоставането си и на почивката резултатът бе 42:33 за Спартак.

След почивката отново гостите бяха по-добрият отбор на паркета, които за почти 5 минути игра увеличиха преднината си на 16 точки при 56:43. Домакините отвърнаха мигновено с две поредни тройки на Иван Спиров и кош на Марин Маринов и намалиха изоставането си до 8 точки – 48:56. В края на третия период, след няколко неуспешни атаки на домакините, отборът на Спартак отново успя да възвърне преднината си и преди последната част водеше с 64:50.

Черно море Тича започна страхотно в последната част и за по-малко от 2 минути вкараха 7 срещу 0 точки и пасивът им намаля до 7 точки – 57:64. Домакините изравниха около 6 минути и 20 секунди преди края на мача при 65:65 след две поредни тройки на Къртис Джоунс. Малко по-късно Иван Спиров вкара нова тройка за Черно море Тича и варнеци поведоха при 68:67. Около 33 секунди преди края на мача гостите успяха да изравнят при 77:77, след като Николай Стоянов се възползва то грешен пас на домакините, открадна топката и вкара кош. Двата отбора имаха възможност за по една атака до края на четвъртия период, но не успяха да вкарат и победителят щеше да се реши в продължение.

В началото на продължението домакините успяха да поведат с 5 точки при 83:78, но след няколко техни грешки в атака и при стрелбата, гостите успяха да обърнат резултата в своя полза и да спечелят срещата с 90:86.